- Całoroczne spotkania rekreacyjno – edukacyjne z młodzieżą ze szkół średnich, odbywające się pod hasłem „Alkohol, narkotyki i środki psychoaktywne drogą do ograbienia siebie z radości i utraty sensu życia”. Zajęcia przeprowadzi pan Łukasz Antosz.
- Organizacja spotkań z członkami Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz członkami Gminnych Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w powiecie lubaczowskim.
- Cykl spotkań dla osób uzależnionych i współuzależnionych z mgr psycholog certyfikowaną specjalistą psychoterapii uzależnień, panią Anitą Pukas.
Tematyka spotkań będzie ustalana z grupą zainteresowaną, tak aby była adekwatna do bieżących problemów czy trudności osób uczestniczących w spotkaniach. - Kwartalne warsztaty w Annopolu koło Lublina prowadzone przez panią Annę Lewandowską, specjalistkę terapii uzależnień.
- „Wędrówki Trzeźwościowe szlakami gorskimi – Zakopane” – Wędrówki Górskimi Szlakami
W programie min. :
- Zaduma i Modlitwa,
- Radosne Spotkania,
- Śpiew
Termin Wędrówek Trzeźwościowych – ZAKOPANE każdego roku w miesiącu w Październiku
- Spotkanie – wyjazd rodzinny członków klubu na piknik rodzinny.
Celem jest udział w trzydniowych warsztatach terapeutycznych. Proponowany program spotkań:
„Trzeźwy znaczy Szczęśliwy”
Celem naszej akcji jest promowanie zdrowego stylu życia, zabawy na trzeźwo, zachęcenie rodzin do czynnego udziału w imprezie, prowadzenie akcji informacyjnej o szkodliwości alkoholu i środków psychoaktywnych oraz niebezpieczeństwie uzależnienia, wskazanie również alternatywy na zagospodarowanie czasu wolnego.
- przygotowanie i wygłaszanie prelekcji na temat tragicznych skutków alkoholizmu oraz narkomanii w rodzinie,
- zachęcanie młodzieży szkolnej do organizowania różnych imprez młodzieżowych z całkowitym wyeliminowaniem napojów alkoholowych, narkotyków, dopalaczy,
- ukazanie domu rodzinnego jako zdrowej i silnej jednostki zdolnej przeciwstawiać się nałogom
„Bawmy się trzeźwo i żyjmy zdrowo”
- organizowanie poranków poświęconych problematyce nałogów szerzących się w naszym społeczeństwie, ze szczególnym uwzględnieniem pojawiających się dopalaczy na naszym rynku,
- pogadanki o tematyce profilaktycznej,
- wzbudzanie świadomości zagrożeń spowodowanych zażywaniem narkotyków, dopalaczy,
- przestrzeganie przed pułapkami uzależnień,
- ukazanie, że istnieją w życiu wartości takie jak: altruizm, szlachetność, godność, odwaga, szacunek, sprawiedliwość,
- ogniska, pogadanki, burze mózgów.
- Udział członków Stowarzyszenia w kursach, warsztatach i szkoleniach mających na celu poszerzanie wiedzy niezbędnej do walki z chorobą alkoholową, a jednocześnie rozwijających ich umiejętności interpersonalne.
- Udział w trzydniowych warsztatach połączonych z rekolekcjami dla osób uzależnionych i współuzależnionych w Leżajsku.
Celem spotkań jest duchowe i terapeutyczne umocnienie osób uzależnionych i współuzależnionych. - Spotkania rekreacyjno – edukacyjne przy ognisku – wspólne spędzanie wolnego czasu bez alkoholu.
Spotkania będą również okazją do licznych rozmów na temat szkód, jakie picie alkoholu wywołało w życiu wielu ludzi. Trzeźwe spotkania stanowią również dumny owoc naszej ciężkiej pracy wkładanej w utrzymanie abstynencji. - Udział członków i sympatyków stowarzyszenia i grup samopomocowych niosącym pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom w spotkaniach rocznicowych grup Anonimowych Alkoholików, obopólne wsparcie przez wymianę doświadczeń potwierdzające sens naszej działalności wspierającej trzeźwy styl życia.
- Organizacja kuligu Antoniki, Bałaje, Borowa Góra, zakończonego ogniskiem i pieczeniem kiełbasy z osobami wspierającymi działalność stowarzyszenia.
- Inicjowanie tworzenia nowych grup samopomocowych, wspieranie osób prowadzących, udzielanie pomieszczenia, porad i wiele innych rzeczy związanych ze wspomaganiem jednostki bądź całej grupy.
- Zorganizowanie spotkania rocznicowego Lubaczowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Trzeźwości „Via” z udziałem grup samopomocowych AA, AlAnon, DDA.
- Spotkanie opłatkowe połączone z podsumowaniem całorocznej działalności Stowarzyszenia „Via”
- Zabawa sylwestrowa dla członków stowarzyszenia i osób zaproszonych w siedzibie Stowarzyszenia „Via”.
- Organizacja turnieju w Snookera dla członków stowarzyszenia, ich rodzin, grup samopomocowych, sympatyków i osób zainteresowanych.
- Modernizacja siedziby stowarzyszenia (malowanie, zakup niezbędnych akcesoriów, zakup środków czystości)
- Integracja środowisk trzeźwościowych – wycieczka w Bieszczady celem propagowania zdrowego trybu życia.
- Coroczna realizacja małego granta TERAPIA BIESZCZADY w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Hoczewie.
- Realizacja projektu Klub Rodzinny dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
ŹRÓDŁA FINANSOWANIA:
- Środki własne
- Dotacja z Budżetu Miasta i Gminy
- Sponsorzy
- Inne środki